Ogrody | Partnerzy | Technologie | Nasza Oferta | Referencje | Zdjęcia i projekty ogrodów | Porady ogrodnicze | Współpraca | Kontakt
Projektowanie i zakładanie ogrodów, budowa oczek wodnych i stawów kąpielowych. Profesjonalne usługi ogrodniczeAranżacja , urządzanie i budowa ogrodów, usługi ogrodnicze i projektowe - woj. mazowieckie


     Zajmujemy się projektowaniem ogrodów i zakładaniem terenów zieleni wszelkiego typu: ogrody wodne, leśne i nowoczesne, oczka wodne, stawy kąpielowe, trawniki, ogrody skalne jak i ogrody zimowe, upiększone oczkami wodnymi, basenami, mostkami i schodami. Prace wykonujemy w krótkich i ustalonych terminach a ich zakres ustalamy osobiście na miejscu według naszego projektu lub pomysłu Klienta. Oferujemy najwyższą jakość usług ogrodniczych na rynku i kilkuletnią gwarancję na wszystkie nasze prace.

Ogród założony przez WIRTUA GARDEN to niepowtarzalność, czytelność i funkcjonalność; dostrajanie się do otoczenia, rzeźbienie terenu, budowanie różnych nastrojów. Takie są właśnie nasze Ogrody dla najbardziej wymagających Klientów. W sezonie 2015 możemy zapewnić Państwu najlepszych w Polsce architektów krajobrazu i doświadczoną kadrę ogrodników i specjalistów. Dołożyliśmy wszelkich starań aby poziom naszych usług był na jak najwyższym poziomie i żeby współpraca z nami przebiegała bezproblemowo.


W okresie swojego istnienia WIRTUA GARDEN wykonała wiele niepowtarzalnych ogrodów prywatnych, jak również realizowała zamówienia od firm m.in.: Budimex S.A., Foras Property Sp. z o.o., Oase Polska, Finlandia Polska Sp. z o.o., PKP Intercity Sp. z o.o., Sanechem Sp. z o.o., Centrum Handlowe Reduta, Spółdzielnia Mieszkaniowa Dom 2000, Domino, EVENT Public Relations, Marvipol S.A, Jaguar Polska Sp. z o.o., Centrum Europejskie Natolin, PBP Orbis Sp. z o.o., Areco Wentylacje, Politechnika Warszawska, TORO itp. Ludzie związani z naszą firmą starają się realizować coraz ciekawsze rozwiązania architektoniczne oraz stosować najnowsze technologie w urządzaniu terenów zieleni. Jako fachowcy w tej branży zawsze służą dobrą radą i praktyczną pomocą. Projektujemy i wykonujemy innowacyjne produkty dla wymagających Klientów. Można nam zaufać podczas zakładania, pielęgnacji i wyposażania swojego ogrodu, trawnika, stawu wodnego, basenu. Jako wiodący na rynku wykonawca w zakresie techniki ogrodniczo - stawowej oferujemy doskonałą jakość i możemy zapewnić niskie ceny. Działamy na terenie woj. mazowieckiego jak i całego kraju.

Dobry projekt ogrodu można poznać po silnym piętnie jego indywidualności. Wszystko powinno mieć w nim swój cel praktyczny, bądź estetyczny i tworzyć jeden spójny obraz. Projektowanie ogrodów to prawdziwa sztuka i duże wyzwanie. Czy Państwa ogród ma stanowić piękny widok z salonu, czy ma być wizytówką, pokojem na dworze w którym będzie się jadać i wypoczywać? Czy może ma być rajem dla zwierząt, cienistym zakątkiem gdzie można przesiadywać lub bezpiecznym miejscem zabaw dla dzieci? W pracy kierujemy się tym, by projektowane i zakładane przez nas ogrody odpowiadały nie tylko architekturze domu, ale także dekoracji jego wnętrza. Udany projekt ogrodu łączy wrażenia estetyczne z aspektem praktycznym. Powinien być wyrazem osobowości i smaku właścicieli. Stanowić harmonię z otoczeniem i zapewniać dobre samopoczucie i wygodę użytkownikom. Woda to życie- ogród bez niej wydaje się być martwy. Oczko wodne, strumyk, kaskada, basen, wodospad lub fontanna - woda przeobrazi każde miejsce ogrodu w indywidualne dzieło sztuki. Wirtua Garden pozwoli Państwu czerpać radość i uczynić z każdego ogrodu prawdziwy raj dla roślin i zwierząt .


Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą - zespół WIRTUA GARDEN

ZASIĘG TERYTORIALNY - Usługi ogrodnicze - Ogrody Warszawa, Wawer, Wilanów, Konstancin - Projektowanie ogrodów, zakładanie ogrodów i pielęgnacja ogrodów: Warszawa, Wawer, Wilanów, Konstancin, Wesoła, Sulejówek, Otwock, Józefów, Michalin, Świder, IzabelinKatalog i cennik produktów OASE na rok 2015 gotowy do pobrania - PDF 16 MB Katalogi i cenniki Oase


UWAGA: już w maju 2015 jedyne w Polsce szkolenie dla architektów krajobrazu i projektantów ogrodów: "Szkolenie OASE - budowa basenów i stawów kąpielowych". Terminy, ceny i inne informacje pod adresem:
Szkolenie z budowy stawów kąpielowych


NOWOŚĆ !!! Zapraszamy wszystkich miłośników ogrodów, amatorów i profesjonalistów: ogrodników i architektów krajobrazu na jedyne i pierwsze w Polsce praktyczne, terenowe szkolenie z zakresu budowy ogrodów. Terminy, ceny i inne informacje pod adresem:
www.gordostudio.com

Polecane artykuły z działu PORADY OGRODNICZE - NEWS


Ile kosztuje ogród? Koszt założenia ogrodu, ile kosztuje założenie, budowa ogrodu, ile kosztuje projekt ogrodu?

Wszystko o kosztach budowy ogrodu: Aktualny koszt założenia ogrodu na sezon 2015
Oczka wodne - poradnik praktyczny Budowanie oczka wodnego
Informacje i trendy w projektowaniu ogrodów: Projektowanie ogrodów
Informacje o zakładaniu trawników, trawniki: Zakładanie trawnikówFirmy ogrodnicze - Ranking
Artykuł "Woda w ogrodzie"


WODA W OGRODZIE - artykuł mgr Ewa Taczanowska, architekt krajobrazu. Działkowiec numer specjalny 2/2005

Obecność wody to ważny element składowy w kształtowaniu krajobrazu. W zasadzie to nic nowego, bo już od czasów starożytnych udowadniano, że woda jest niezbędnym składnikiem ogrodu. Staw, strumyk, kaskada to bardzo trudne wyzwanie naśladowania natury. Jednak aby ogród był wyjątkowo bogaty w doznania, warto się chyba tego podjąć.

Fascynująco i niezwykle wyglada lustrzane odbicie otaczających wodę roślin, zwłaszcza w pogodny dzień przy błękicie nieba. Niezależnie od wielkosci zbiornika, w ogrodzie na wode możemy patrzeć bez końca. Chyba nigdy nam sie to nie znudzi. Woda uspokaja, lekko falując na wietrze, może płynąć z różną prędkością zaczynając od kapania, kończąc na oszałamiajacym szumie wodospadu.

Odgłosy wody

"W ogrodzie możemy odnależć absolutny spokój, ale nigdy nie odnajdziemy absolutnej ciszy." Eliminując z otoczenia ogrodu niepożądane dźwięki, wsłuchujemy się łatwiej w ulubione odgłosy przyrody, np. w wiosenny deszcz, kojące pluskanie wody, szemrzący strumień, melodyjny dźwięk fontanny czy szumiacy wodospad. Zamykając oczy nietrudno rozpoznać, czy spadająca z kaskady woda trafia na kamień i rozpryskuje się dookoła, czy wpada w głeboką studnie potegując siłę dżwięku poprzez wytworzone echo. Koncentruje to naszą uwagę nieco baczniej. Zamykając rozmarzone oczy interpretujemy usłyszane dźwięki bardziej wnikliwie. Szczególnie woda w ruchu dostarcza wielu wrażeń. Odpreża, uspokaja i jednocześnie pobudza do wyobraźni. Teren nad wodą to cudowne miejsce dla marzycieli. Mistrzami wodnego dźwięku są Japończycy i chińscy architekci. Stosują często efekt sozu, czyli rytmicznego pulsowania wody poprzez wypływ z bambusowej rurki.

Własny świat

Relaks nad wodą to nie tylko "błogi stan nieważkości", w jaki wpadamy w niedzielne popołudnie, dla wielu osób to możliwość bacznej obserwacji przyrody-rozwoju flory, wizyt mnóstwa owadów i innych zwierząt. To najbogatsza sceneria i siedlisko ogrodowe, w którym życie toczy się we własnym wodnym świecie, gdzie pluskają ryby i gdzie uczestniczyć możemy w wieczornych koncertach żab. Wszystko to tworzy niepowtarzalny klimat i atmosferę tego miejsca, możliwy do ośiegniecia jedynie poprzez wprowadzenie przemyślanych i precyzyjnych działań.

Różne kształty wody - projektowanie ogrodów

Tworząc ogród wodny należy pamiętać, aby jego styl i kształt był spójny z architekturą i stylem ogrodu, oraz aby jego wielkość była proporcjonalna do powierzchni projektowanego założenia.

To już nasze zadanie - WIRTUA GARDEN
agencja reklamowa
reklama